سروش دادیار

 

  مدرس آواز سنتی

 آواز را نزد اساتیدی چون سید رضا طباطبایی، محمد طاهرپور ، تقی سعیدی و منصور اعظمی کیا که همگی اساتید مکتب اصفهان بوده اند فرا گرفت. وی از کارگاه استاد شجریان نیز بهره برد و چند سالی هم از خرمن دانش مرحوم استاد محمدرضا لطفی خوشه چینی کرد.پدادیار تحصیلاتش را در رشته زبان و ادب فارسی تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد.سروش دادیار

او ردیف آوازی مکتب اصفهان را به سه روایت استاد کسایی، استاد کاظمی و استاد طباطبایی آموخت. اما در طول این سالها تنها به یادگیری گوشه های آوازی بسنده نکرد، و هنر آواز را به گونه ای جامع دنبال کرد. از این رو مطالعات خود را در حوزه شعر به تمامی پی گرفت و در باب تلفیق شعر و موسیقی تحقیقات مفصلی را به صورت تجربی و تئوری به انجام رساند. در زمینه صدا و ظرایف و دقایق آن نیز متدها و روشهای پرورش صدا را تحصیل کرد.

دادیار به ضرورت و بر حسب نیاز برای یک خواننده، نواختن ساز سه تار را نیز از سالها پیش آغاز کرد و با ریتم و تئوری موسیقی نیز آشنا شد.

تا کنون با گروه های متعددی از جمله گروه پیام به سرپرستی و آهنگ سازی بهرنگ کوفگر ، گروه فراق به سرپرستی و آهنگ سازی پژمان اختیاری ، گروه بامداد به سرپرستی و آهنگ سازی سیاوش ولی پور ، گروه مهر ایران به سرپرستی و آهنگ سازی رها رستمانه و گروه هونیواک به سرپرستی و آهنگ سازی امیرفرزان شارقی به اجرای کنسرت پرداخت . همکاری با سازمان صدا و سیمای مرکز اصفهان از سال90 ( ضبط تصانیف و حضور در برنامه های زنده)و آموزش موسیقی در آموزشگاههای موسیقی از جمله دیگر فعالیت های اوست.

 

نظرات برای نظر دادن باید عضو سایت باشید یا وارد شوید

نظر دهید

برای نظر دادن باید عضو سایت باشید یا وارد شوید